HORSKÉ LÁZNĚ


Horské lázně Karlova Studánka, jsou přírodní klimatické lázně, vyhledávané především pro čistotu ovzduší a horské klima. Vynikají unikátním architektonickým stylem budov horského charakteru a parkem  v anglickém stylu. (Přírodně krajinářský park nepravidelný, nesymetrický, nemající přímé linie a geometrické tvary,  aby bylo dosaženo dojmu původní krajiny.) Úprava anglického a přírodně krajinářského parku je především práce s hmotami zeleně, terénem a vodou, pohledy na kompozici, světlem a cestami k vytvoření příjemného prostředí. 

V porevolučním období lázně léčily mnoho významných osobností. Mimo pana prezidenta Václava Havla a jeho manželky Dagmar Havlové, které není třeba dále představovat, to byli například pan Petr Pithart (český politik, bývalý předseda české vlády v rámci federace, bývalý předseda a dlouholetý místopředseda Senátu Parlamentu České republiky) s manželkou; pan Petr Uhl (ekonom, prognostik a politik) s manželkou - paní Alenou Šabatovou (signatářka Charty  77, celoživotní ochránkyně lidských práv);  pan Josef Nesvadba (český psychiatr, otec současné spisovatelky Báry Nesvadbové, který patří k nejvýznamnějším českým představitelům žánru vědeckofantastické literatury); pan Jan Přeučil (filmový   a divadelní herec a vysokoškolský pedagog specializující se zejména na výuku rétoriky); pan Karel Effa (výrazný komediální herec); a další výrazné osobnosti  společenského  života.

DOPORUČUJEME!

Super místo pro odpočinek, regeneraci a načerpání nových sil. Lázeňské místo s dlouholetou tradicí a významnou historií, které ctí okolní přírodu a přírodní léčivé zdroje.